sobota 27. května 2017

Máte na víc

Můj nezájem o politiku je asi všeobecně známý. Titulky nerozklikávám, Babišem, Zemanem, Sobotkou se nezneklidňuju... protože mi to stejně nepomůže a k volbám půjdu a pokusím se udělat maximum.

Když jsem ale dnes na FB zahlédla usměvavou tvář a pod ní text: „Penze jednou skončí, důchodci by měli pracovat, říká nastupující ministr financí“, napadlo mě, že toho chlapa od někud znám. Nebyl to ten morous, který napsal knihu, jež jsem četla asi před třemi měsíci? Ten nechutný negativista, který měl sice v lecčems pravdu, ale ve spoustě věcí se podle mě mýlil? To by byl ministr financí jako vyšitej, když celej svět viděl jako sobecké hrabivce, kde každý myslí jen na sebe.

Tak jsem se podívala na knihy, které napsal a oddechla si (snad ne předčasně).  Tři knihy (podle Wikipedie) sice napsal, ale Máte na víc! Trénujte svůj mozek vypadá rozhodně líp, než ta, která mě napadla. A proč ho znám? Právě tuhle knihu jsem si v jedné slabé chvilce hamounění znalostí koupila, když jsme byly s kamarádkou v knihkupectví. Ještě jsem ji sice nečetla, ale teď bude mít ještě nový význam. – Uvidíme, co má náš nový politik v hlavě.

Žádné komentáře: