Seznamů knih, které bych si někdy ráda přečetla, mám spousty. Některé zaručeně obsahují knihy, které už mě nezajímají, nebo nevím, proč jsem si je poznamenala k přečtení, jiné už jsem si stihla přečíst, byť při četbě z těchto seznamů nikdy nevycházím.
Důvodem, proč si napsat článek na blog s knihami, které si chci přečíst, je prostý: nemá se kam ztratit. :-)
- Při čtení Holmesovy učednice jsem narazila na Příběh dvou měst od Charlese Dickense, který mě zaujal tím, že hlavní hrdinka plete. Celkově by mi připadalo zajímavé vytvořit drobnou sbírku děl, v nichž se setkáte s pletením...
- Cyklická žena – knihu nám doporučila lektorka kurzu dubnového Stres management v praxi. Sama bych si ráda ještě jednou přečetla Rudý měsíc, který je trochu ezotericko-psychologicky psaný o menstruaci a vývoji psychiky ženy v tomto období.
- Chris Kyle: Americký sniper – životopisná kniha.
- Pulley D. M.: Mrtvý klíč – na jednom blogu.
- Hubert Wolf: Případ Sant'Ambrogio: Utajený skandál římských řeholnic. Z přebalu knihy: „Skutečný, více než století utajovaný církevní skandál, odehrávající se poblíž sídla samotného papeže, se prostřednictvím knihy Případ Sant’Ambrogio dostává mimo zdi uzamčeného církevního světa. Tajný inkviziční archiv zpřístupnil až v roce 1998 papež Jan Pavel II. a záhy na povrch vyplul případ řeholnic z kláštera Sant’Ambrogio z poloviny 19. století. Hlavní hybatelkou celého procesu, probíhajícího dva roky a před veřejností dokonale utajeného, byla kněžna Kateřina von Hohenzollern-Sigmaringen. Tato urozená a zbožná šlechtična se do kláštera uchýlila s cílem uklidnit svou duši a ukrýt se před nelehkým osudem, ale záhy zjistila, že je ohrožena nejen její mravnost, ale také život. Přes prvotní nadšení a odhodlání vstoupit do kláštera natrvalo brzy s úděsem zjišťuje, že za uzavřenými zdmi se odehrávají zločiny kriminální, náboženské i mravní povahy. Hlavní iniciátorkou je madre vicaria kláštera Maria Luisa.“ „Několikaletá badatelská práce vyústila v obsáhlou a poutavou studii s prvky detektivního románu podloženou četnými archivními materiály a výpověďmi očitých svědků i obviněných.“ Asi to ale nebude právě lehké čtení, soudě podle úryvku, který je zdarma k nahlédnutí.
- Bram Stoker: Dracula. Důvod prostý – návštěva Transylvánie a hradu Bran.
- komplet Sherlocka,
- komplet Angeliku,
- znovu Jon Krakauer: Útěk do divočiny (pro líné doporučuji senzační stejnojmenný film),
- Přečíst si něco od Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, protože by to mohlo být dobré, byla nejoblíbenější autorkou kamarádky. A taky proto, že se podle Wikipedie jedná se o světově nejznámější spisovatelku všech dob. V počtu prodaných knih ji předstihuje jen William Shakespeare.
- něco od Leeny Lehtolainen (protože Zasněžená žena byla dobrá): Spirála smrti, Krev v jezeře, Ostrov s majákem, Bodyguardka, Bodyguardka II. Lev práva (2. díl trilogie),
- Manfred Spitzer: Digitální demence Vypadá provokativně a už jsem na to slyšela nějakou chválu.
- Joe Vitale: Síla přitažlivosti,
- Václav Klaus: Kde začíná zítřek – zvědavost,
- Guy Kawasaki: Okouzlení (kniha o marketingu),
- A. Peas, B. Peas: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách – klasika,
- Ch. Duhigg: Síla zvyku – vypadalo dobře,
- José Silva: Silvova metoda kontroly mysli – zvědavost,
- P. Buffett: Život je takový, jaký si ho uděláme,
- Mike Rohde: Příručka skečnoutingu,
- Gotman: Sedm principů spokojeného manželství – mohlo by se hodit,
- A. Robert Rohm: Pozitivní povahové profily – kousek už jsem četla a připadalo mi to velice dobré, poučné a příjemné čtení.
- Lone Theilsová: Dívky z trajektu ,
- Viktor Dyk: Krysař,
- Ulrich Schnabel: Umění zahálky,
- Griet Op de Beecková: Pojď sem, ať ti můžu dát pusu,
- Karel Nešpor: Jak být milejší,
- Karel Nešpor: Duševní pružnost v každodenním životě,
- Karel Nešpor: Léčivá moc smíchu,
- Karel Nešpor: Kudy do pohody
Žádné komentáře:
Okomentovat