Minule jsem se trochu rozšoupla popisováním nekonečnosti rekonstrukce, tak si říkám, že by to chtělo dokončit ty články, o kterých jsem psala, že bych je pro vás chtěla připravit. Jdu na to, sepíšu je hned pěkně za tepla a budu je publikovat každé úterý, nebo nějak postupně, když do toho vleze nějaká aktualitka „na statku“. Třeba, jak doufám, čerstvě narozená kůzlátka ;-).
Jo, víte že dnešní mladí (asi okolo dvaceti let) považují mrkajícího smajlíka za pasivně agresivního? Asi jako když na vás v hospodě mrkne nějaký cizí člověk. No vidíte, a já to mám jako výraz hravosti, jako mrk mrk, těším se na kůzlátka. Jsou na začátku vždycky tak úžasně roztomilá, hebká a čistá. A neviňoučká. Pak začnou dělat skopičiny a štvát vás tunou věcí.
To mi ještě připomíná, jak jsme se onehdy na plese bavili, kdo je mladý. Do jaké věkové kategorie. „To je jednoduchý,“ řekla jsem. „Mladý mi připadá každý, kdo je tak cca stejně starý plus pět let.“
Spolustolovnice se zasmála, mrkla na svého manžela a říká: „Ty už jsi starej.“ Jasně, že je mezi nimi věkový rozdíl šest let.
Do kdy si vy myslíte, že jste mladí? Nebo byli mladí?
Zeptala jsem se na to Copilota. Odpověděl: „To je zajímavá otázka! Vnímání mládí se může lišit podle kultury, společnosti a osobních názorů. Obecně se za mladého člověka považuje někdo ve věku od narození do přibližně 30 let. V některých kontextech, například v pracovním prostředí, může být za mladého považován i někdo do 35 nebo 40 let.“
Žádné komentáře:
Okomentovat